Tik 72 h pasiūlymas! 
Liko
 • 00

  Dien.

 • 00

  Val.

 • 00

  Min.

 • 00

  Sek.

Tik 72 h pasiūlymas! 

Kavos ruošimo gidas: kava su Chemex per 9 žingsnius

#Chemex #Kava

Neįprasta forma, elegancija ir paprastumas. Išrastas dar 1941 m., tačiau neišeinantis iš mados. Ne kiekvienas kavos ruošimo įrankis yra sukurtas chemijos mokslų daktaro laipsnį turinčio žmogaus. Ir tikrai ne kiekvienas patenka į Niujorko moderniojo meno muziejų (MOMA) kaip eksponatas. Tačiau viena aišku – tik eksponatu namuose Chemex tikrai netaps – greičiau kasdieniu palydovu, kuriuo lengva naudotis ir į kurį malonu žiūrėti. O virtuvę jis pavers maža kavos laboratorija.

Gesha pupelės. Kavos DraugasKava, paruošta naudojant Chemex, yra itin aromatinga, o išvaizda kiek primena stiprią arbatą. Paruošimo metu kavos ir vandens kontakto trukmė yra itin neilga – taip sumažinamas kavos kartumas ir gaunamas švelnus kavos skonis. Tuo tarpu specialūs Chemex pritaikyti filtrai užtikrina, kad būtų pašalinamos nepageidaujamos kavos nuosėdos ir aliejai – taip pagaminamas švaresnis, saldesnis gėrimas. 

Pabandom užsidėti baristos prijuostę ir žvilgtelėti, kaip paprastai kavą ruošia gurmanai?

Pasiruošimas

Žvilgtelėkit, ar spintelėse randate šiuos dalykus:

 • Chemex kavinuką
 • Chemex filtrą
 • Kavos pupelių (mes šįkart naudojome Gesha) arba maltos kavos
 • Kavamalę
 • Virdulį

1 žingsnis

Užkaičiame vandenį. Leidžiame jam užvirti ir kiek atvėsti.

Arbatinukas. Kavos Draugas

2 žingsnis

Pasirenkame kavą, kuria norėsime mėgautis, ir Jums patogiu būdu sumalame pupeles. Geriausia rinktis vidutinį rupumą. Jei naudojate maltą kavą, šį žingsnį praleiskite 😉

Kavos pupelės. Kavos Draugas

3 žingsnis

Išskleidžiame Chemex filtrą ir įstatome į indo vidų.

Chemex filtras. Kavos Draugas

4 žingsnis

Turbūt pastebėjote, kad filtras dailiai negula savo vietoje? Todėl sekantis žingsnis – aplieti filtrą šlakeliu karšto vandens. Tai padės stabiliai jį įstatyti ir sušildys indą, be to, dings nemalonus popieriaus skonis. Tuomet šį vandenį išpilame neišimant filtro (per snapelį).

Filtras. Kavos Draugas

5 žingsnis

Laikas suberti kavą į filtrą. Jei mėgstate stiprią, nebijokite naudoti didesnio kiekio  – dėl trumpo vandens ir kavos sąlyčio, gaminant šiuo būdu ji neįgaus kartumo.

Malta kava filtre. Kavos Draugas

6 žingsnis

Subėrus kavą, užpilame šlakelį karšto vandens. Tiek, kad visa filtre esanti kava vos pasidengtų. Taip sužadinamos visos gerosios kavos savybės – vyksta vadinamasis kavos žydėjimas (angl. blooming).

Malta kava filtre.. Kavos Draugas

7 žingsnis

Užplikome kavą vandeniu. Lėtai supilame jį sukamaisiais judesiais arba liedami vandenį atgal ir pirmyn. Tokiu būdu vanduo pasieks visą kavą 🙂

Chemex. Kavos Draugas

8 žingsnis

Laukiamiausia dalis 🙂 Matote, kaip smagiai kava teka pro filtrą į kolbos apačią? Šiek tiek kantrybės, kol visa kava prasisunks pro filtrą.

Chemex. Kavos Draugas

9 žingsnis

Patiekite ir mėgaukitės 🙂 Skanaus!

Chemex. Kavos Draugas

Kava jau paruošta 🙂 Paragavę turėtumėte pajausti, kad ji yra aromatinga ir švelni. Gaminant su Chemex išryškėja geriausios kavos savybės. Žinoma, kaip ir visi geri dalykai, šis paruošimo būdas reikalauja šiek tiek laiko ir truputėlio pastangų 🙂