Kavos Draugo pupelės „Parallel 17“

Pokalbis su Kavos Draugu Tanel

Ieva Poniškaitytė
Pertraukėlė su Kavos draugu
#estija #kavos draugas #kavos pertraukėlė

KAS: Kavos Draugo Estijoje ir Suomijoje pardavimų vadovas Tanel Kalmo
KAVOS PUODELIŲ PER DIENĄ: iki 10
KAVA: Café Liégeois „Magnifico“, Kavos Draugo pupelės „Parallel 17“
KAVOS GĖRIMAS: Juoda kava
RUOŠIMO BŪDAS: Automatinis kavos aparatas
KAVA – TAI: Receptas gerai dienai

Susipažinkime su Kavos Draugu iš nuostabiosios Šiaurės. Šiandien kalbiname vieną iš mūsų kolektyvo veteranų, Estijos ir Suomijos pardavimų vadovą – Tanel Kalmo, Kavos Draugu tapusį prieš daugiau nei 6 metus.

Ar prisimeni savo pirmąją kavos patirtį?

Jeigu nuoširdžiai, tai nelabai. Tikriausiai tuomet buvau labai jaunas. Bet dėl vieno esu tikras – tada gėriau ne kavą, o greičiau pieną su tona cukraus ir lašeliu kavos. Ir šis kavos lašas buvo reikalingas tik tam, kad pasijusčiau suaugęs, nes jau geriu kavą (juokiasi).

Koks dabar yra tavo mėgstamiausias kavos receptas?

Turiu automatinį JURA kavos aparatą E80, kuriame esu susikūręs ir išsisaugojęs savo asmeninį receptą – tai laaabai didelis kavos puodas, nes mėgstu pasimėgauti kava ilgėliau. Įprastai geriu juodą kavą, bet namuose kartais vis dar mėgstu pasigardinti kavą grietinėle ir žiupsneliu cukraus, ypatingai gerdamas prie valgio.

Kavos aparatas JURA

Kiek puodelių per dieną įprastai išgeri?

Priklauso nuo dienos. Kartais tai gali būti tik 1 arba 2 puodeliai, bet, aišku, yra tos intensyvios dienos, kai aš jau netgi liaujuosi skaičiuoti išgertus puodelius po 10-ojo (juokiasi). Savaitgaliais namuose įprastai išgeriu 2-3 kavos puodelius.

Papasakok mums šiek tiek daugiau apie Estijos kavos kultūrą.

Nors daugelis sako, kad mes esame ramūs žmonės iš Šiaurės, labai mėgstame gerti dideles kavos porcijas, kad būtume energingi. Ir nesvarbu, tai būtų tiesiog juoda kava ar latte macchiato, mūsų klientai visuomet klausia, kuris kavos aparatas gali pagaminti didžiausią porciją. Normalaus dydžio kavos porcija Estijoje yra 300-400 ml, taigi espresso kavos kultūra ne mums.

Neįprasta kavos patirtis?

Pats nesu turėjęs kažkokių netikėtų ar stebuklingų kavos patirčių, bet galiu papasakoti smagią istoriją, nutikusią mano draugui. Jis kartu su draugais keliavo po Baltarusiją ir nusprendė užeiti į pirmą pasitaikiusią kavinę išgerti kavos. Vienas iš draugų užsisakė espresso be vandens, nes įprastai prie espresso visuomet atnešama stiklinė vandens. Ir, aišku, spėkite, ką gi jam atnešė. Padavėjai atėjus, visi pradėjo kvatotis – atneštas puodelis buvo beveik tuščias, jame buvo tik mažas žiupsnelis maltos kavos arba, kaip padavėja pasakė: „Štai jūsų espresso be vandens“.

Tavo skaniausia Kavos Draugo kava?

Ji keičiasi karts nuo karto. Pastaruosius penkerius metus mano favoritė buvo Café Liégeois „Magnifico“, bet dabar vis labiau vertinu vaisiškesnius skonius, todėl šiuo metu kavą namuose ruošiu iš Kavos draugo pupelių „Parallel 17“.

Kavos Draugo pupelės „Parallel 17“

Jeigu ne kava, tai…?

Vanduo.

Kava – tai?

(ilga pauzė) Sudėtingas klausimas. Bet galima būtų pasakyti, kad diena be kavos nėra gera diena.

Ko norėtum palinkėti visiems Kavos Draugams?

Kaip tikras kavos fanas, noriu palinkėti visiems – nepraleiskite nei vienos dienos be skanios kavos. Ji padės greičiau pabusti ryte bei išlikti žvaliam visada, kai tik pritrūksta energijos.