Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.!
Sutinku!
Reikia nuoširdaus patarimo? +370 699 44844
Atgal

Kaip išsirinkti kavos aparatą. Bendri kriterijai

Greičiausiai dauguma kavos mėgėjų yra pagalvoję, kad jau pabodo plikyti kavą puodelyje ir atėjo laikas įsigyti kavos aparatą, kuris už Juos paruoštų aromatingą ir gardžią kavą. Bet tik pradėjus domėtis, kuris aparatas Jiems yra tinkamiausias – griebia šaukštelį, įsideda 3 kupinus šaukštus kavos į puodelį ir vėl užpila ką tik užvirusiu vandeniu. :)kaip-issirinkti-kavos-aparata-1

Tikrai taip. Nėra taip paprasta išsirinkti sau tinkamą aparatą, kai nežinai kuo jie skiriasi ir apie ką reiktų pagalvoti prieš jį renkantis. Tad šį kartą bendrai paminėsiu, į ką reikėtų atsižvelgti renkantis naują kavos draugą į namus ar biurą.

Taigi, pirmiausia reikia apsvarstyti, kokią kavutę ketinate gerti – tik juodą (espresso, ristretto ar tiesiog juodą) ar ir kavą su pienu (Cappuccino, Latte, Latte machiatto…). Kadangi juodą kavą ruošia visi aparatai ir skiriasi tik pats paruošimo būdas ar kavos stiprumo ribos, svarbiau apgalvoti ar norėsite mėgauti kavute su pienu.

1-1 1-2 1-3

Kai jau nusprendėte,  kokias kavas ruošite, verta pagalvoti apie patį paruošimo būdą, t.y. ar mėgaujatės kavos ruošimo procesu ir norite būti pats sau barista ar verčiau spustelėsite vieną mygtuką ir palauksite, kol kavutė subėgs Jums į puodelį. Kaip žinote, baristos naudoja pusiau automatinius kavos aparatus, kurie ruošia kavą iš maltos kavos (ar kavos tablečių), o automatiniai kavos aparatai patys sumala kavos pupeles, įmala reikiamą kavos kiekį į puodelį ir viską paruošia už Jus. Be abejo yra dar paprastesnių kavos aparatų, kurie naudoja „Senseo“ tipo kavos pagalvėles, su kuriais pasiruošti kavą taip pat paprasta – įdedate pagalvėlę ar dvi, spustelite mygtuką ir viskas! :)

Trečiasis kriterijus, kurį reikia apsvarstyti – kokio patogumo lygio pageidaujate. Kaip turi aparatas valdytis, kiek savo receptų norėsite įrašyti į jo atmintį, kaip ruošite pieną Cappuccino ar Latte kavoms. Ir čia prasideda įdomioji dalis. Galite išsirinkti  kavos aparatą valdomą paprastais 3 mygtukais ir pieną ruošti garais Jūsų puodelyje. Arba kavos aparatą, kuris šildys Jūsų puodelius, kad išlaikytų aromatingesnę kavą, pieną šaldys prie jo prijungtame 1 l šaldytuvėlyje, o kavą paruoš spustelėjus liečiamą ekranėlį ir pasirinkus vieną iš begalės Jūsų įrašytų kavos paruošimo būdų.

2-1 2-2 2-3

Šį kartą bendrai apžvelgiau į ką reiktų atkreipti dėmesį ir ką apgalvoti prieš renkantis, o sekančiuose straipsniuose konkrečiai aprašysiu kada ir kokius aparatus vertėtų rinktis, kaip juos valyti, nukalkinti ir prižiūrėti, kad kava gautųsi dar gardesnė :)

Keli įrašai, kurie gali būti naudingi Jums:

Kaip išsirinkti automatinį kavos aparatą?
Kaip išsirinkti pusiau automatinį kavos aparatą?
Kaip išgauti tobulą pieno putą? Kapučinatorių tipai.
Kavos aparato valymas. Kasdienė ir nekasdienė priežiūra.
Viskas apie „Senseo“ pagalvėlinius aparatus.
Kaip tinkamai nukalkinti kavos aparatą?

Autorius: Kavos Draugas Ignas
Kavos Draugas Ignas
ignas@KavosDraugas.lt