Atsibodo tirščiai? 6 geresni kavos plikymo būdai - Kavos Draugas

Atsibodo tirščiai? 6 geresni kavos plikymo būdai

Linas
Patarimai
#AEROPRESS #Chemex #French Press #V60

Ar žinojai, kad puodelyje tiesiog verdančiu vandeniu užpylęs net ir pačios aukščiausios kokybės kavą, dažniausiai iššvaistysi gerąsias jos skonio savybes? Taip plikydamas nepajusi viso malonumo, kurį gėrimas galėtų suteikti. Visgi, tai nereiškia, kad vienintelis būdas gerti geresnę kavą namuose – iškratyti paskutines santaupas iš taupyklės brangiam automatiniam kavos aparatui. Yra ir aukso viduriukas – gerokai skanesnius rezultatus galima pasiekti ir kitais, jau tradiciniais tapusiais, rankiniais būdais ir specialiais kavinukais.

Ryškiau atskleidžiamas kavos aromatas, daugiau skonio kontrolės, ir, žinoma, jokių tarp dantų girgždančių tirščių – viskas vos už keliasdešimt eurų. Skamba neblogai? Tada turiu tau gerų naujienų ir net 6 tokius kavos virimo būdus:

French press

Turbūt dažniausiai lentynoje randamas ir plačiausiai pamėgtas kavinukas. Šio stiklinio prancūzo sėkmės paslaptis visai paprasta – lengvas ir patogus kavos paruošimas už nedidelę kainą. Papildomi filtrai jam taip pat nereikalingi. French Press kavinuke kava užplikoma karštu vandeniu, paliekama „pritraukti“ ir po kelių minučių nuspaudžiami jos tirščiai. Kava – intensyvi, o aromatas ryškus. Šis būdas puikiai tinka didesnėms kavos gėrikų kompanijoms, nes vienu metu galima paruošti iki 8 puodelių. Tinkamiausias kavos malimas – rupus.

Aeropress

Taip, patrauklumu jis neprilygsta prašmatniems stikliniams indams ir yra kiek panašus į daiktą, nugvelbtą iš chemijos kabineto, bet tai nepadaro jo mažiau mylimu tarp kavos entuziastų. Aeropress išskirtinumas – ypatingai paprastas ir tvirtas 3 dalių mechanizmas, kuris spaudimo pagalba paruošia kavą vos per kelias minutes praktiškai bet kur. Šis būdas idealiai tinka norintiems kavos ruošimui skirti kaip įmanoma mažiau laiko arba kavą pasiimti į kelionę, nedarant kompromisų kokybei. Dėl paprastos konstrukcijos Aeropressą ypatingai lengva valyti. Tinkamiausias kavos rupumas paliekamas jūsų fantazijai ir skoniui. Lygiai taip, kaip ir kavos kiekis, vandens temperatūra, jo santykis. Visa tai susijungia į begalinį skaičių skonio variacijų, už kurias būsi atsakingas tik tu ir liksi nustebintas su kiekvienu puodeliu.

Chemex

Kava pagaminta Chemex’u – labai aromatinga ir „švaraus“ skonio dėl savo išskirtinai storo filtro. Iš pradžių reikės truputį pasistengti, kad įvaldytum tolygaus užpylimo techniką, bet po to šis kavinukas demonstruos puikius rezultatus. Vienu kartu galima paruošti 3 ar 4 puodelius kavos, tad jis geriausiai tinka kavos mylėtojų šeimai ar draugų kompanijai. Atrodo Chemex’as pakankamai patraukliai, kad patektų į modernaus meno muziejų Niujorke – galiu garantuoti, kad kas nors jame yra sėkmingai pamerkęs gėles ir susilaukęs komplimentų už gerą skonį. Su kavos malimu čia galima eksperimentuoti, tačiau geriausių rezultatų sulauksite kažkur tarp vidutinio rupumo ir rupaus malimo.

Hario V60

Šis dizaino apdovanojimais įvertintas prietaisas savo pavadinimą gavo dėl specialaus, lygiai 60 laipsnių kampu pakreipto „kūgio“. Į jį įstatomas popierinis filtras, įberiama kava ir pilamas karštas vanduo, kuris išfiltruojamas į norimą talpą. Gaunamas gėrimas pasižymi stabiliu ir plono filtro dėka išgaunamu “švariu” skoniu. Dėl to, kad kavą galimą virti tiesiai į puodelį, Hario V60 puikiai tiks kava besimėgaujantiems vieniems. Pridėjus ypatingai lengvą valymą gausime tikrą viengungio/-ės geriausią draugą. Taip pat tai vienas daugiausiai variacijų leidžiančių metodų – galima eksperimentuoti su vandens temperatūra, malimo rupumu ir kavos santykiu su vandeniu, tad galimybės praktiškai neribotos. Geriausias kavos malimas – nuo vidutinio iki smulkaus.

Moka

Moka kavavirė gali tapti geriausiu pasirinkimu tiems, kurie pakilę iš lovos nori pabusti nuo to intensyvaus espresso gūsio. Neabejotinai ryškiausi šio metodo bruožai – rituališkumas. Klasikinis moka kavinukas dedamas ant viryklės ir, naudojat garų spaudimą, išspaudžia vandenį per maltą kavą. Kavos troškulio nesustabdys net dingusi elektra 😉 Geriausiai tinka ruošti mažus kiekius intensyvaus gėrimo – šiuo metodu gaunama kava panašiausia į tikrą espresso, tik ruošimui naudojimas spaudimas čia mažesnis. Iš visų čia aprašytų kavavirių, Moka gamina bene stipriausią ir sodriausią kavą.

Šaltas gaminimas

Kas pasakė, kad kava turi būti karšta? Na, gal kokį kartą tai leptelėjau ir aš, bet dabar nesvarbu! Šalto „plikymo“ būdu ruošiama kava sumaišoma su vandeniu ir paliekama ilgam laikui – nuo 12 iki 36 valandų – o vėliau geriama šalta arba pašildyta. Toks gaminimo metodas puikiai tinka žmonėms, kurių organizmas sunkiau susidoroja su įprastais būdais ruošiama kava arba tiesiog norintiems atsigaivinti karštą dieną. Kadangi be sąlyčio su karštu vandeniu išsiskiria gerokai mažiau rūgštingumo, šios kavos skonis natūraliai saldesnis. Geriausia dalis? Norint ruošti šią kavą, nereikia pirkti jokių prietaisų, pakaks paprasto indo.

Taip, verdant kavą šiais būdais pasistengti reikės truputį daugiau nei tiesiog paspausti „espresso“ mygtuką kavos aparate. Visgi, kelios minutės pastangų padės padaryti didžiulį kokybės šuolį nuo įprastai užpilto puodelio, pažadu!

Žinoma, visas šias kavavires galite rasti mūsų asortimente. Skanių atradimų!