Kaip laikyti kavos pupeles namuose - Kavos Draugas
kaip-laikyti-kavos-pupeles

Kaip laikyti kavos pupeles namuose

Ieva Poniškaitytė
Už gerą kavą namie
#Kava #kava namuose #patarimai

Dažnai daug dėmesio ir laiko skiriame kavos pupelių pasirinkimui – arabika ar robusta, rūšinė kava ar mišinys, Afrika ar Azija – bet pamirštame, kad svarbu ne tik kokias pupeles įsigyjame, ber ir ar tinkamai jas laikome. Netgi jeigu įsigysite pačias skaniausias pupeles, bet netinkamai jas laikysite, kavos aromatas akimirksniu išgaruos ir kava neteks savo skonio. Paruošėme kelis patarimus, kaip laikyti kavos pupeles, kad kava kuo ilgiau išliktų šviežia ir džiugintų savo aromatu bei skoniu kiekvieną dieną.

Malta kava ar pupelės?

uždaras kavos pupelių indas

Tai ne konkursas, bet jeigu tokį paskelbtume, be jokios abejonės, kavos pupelėms skirtume pirmą vietą. Malta kava turi gerokai trumpesnį galiojimo laiką dėl dviejų priežasčių: greitesnio oksidacijos proceso bei pernelyg greitai išgaruojančio anglies dioksido. Šie faktoriai nulemia, kad kava labai greitai “išblėsta” ir praranda vertingiausias aromatines ir skonines savybes.

Todėl mes rekomenduojame šviežiai malti kavos pupeles kiekvienam kavos puodeliui. Juk skaniausia kava – tai šviežiai sumalta kava.

Kur, kaip ir kodėl?

Patariama kavos pupeles laikyti kambario temperatūroje arba šaldiklyje. Jeigu norite, kad kava kuo ilgiau išliktų šviežia, abu metodai yra tinkami.

Jeigu kavą įsigijote orui nepralaidžioje pakuotėje ir kol kas neketinate jos atidaryti, tiesiog padėkite ją į tamsią, vėsią ir sausą vietą. Kitu atveju, suberkite pupeles į sandarų metalinį, stiklinį arba keraminį indą ir taip pat pastatykite į tamsią, vėsią ir sausą vietą. Tokiu būdu sulėtinsite kavos oksidacijos procesą ir galėsite mėgautis geriausios kokybės šviežia kava. Tinkamai laikoma kava gali puikiai išsilaikyti 1 – 3 mėnesius. Skanią kavą dar ilgiau laikyti būtų tiesiog nuodėmė – todėl tokio laikotarpio užteks per akis.

Bet ką daryti, jeigu gavote pasiūlymą, kuriam tiesiog negalėjote atsispirti, ir įsigijote labai labai daug kavos? Ne, ne, visai nebūtina jos vienu ypu išgerti, galima tiesiog ją “patikėti” šaldikliui. Todėl drąsiai naudokitės puikiais pasiūlymais ir mėgaukitės šviežia kava.

kavos pupeles laikykite šaldiklyje

Padalinkite pupeles į vienkartines porcijas, sudėkite į orui nepralaidžius maišelius arba specialius indus ir įdėkite į šaldiklį. Kai tik būsite pasiruošę savo rytinei kavai, išimkite maišelį ar indą, sumalkite pupeles, paruoškite savo mėgstamu paruošimu būdu ir mėgaukitės. Nepamirškite ant maišelio ar indo pažymėti datos, kada įdėjote kavą į šaldiklį, kad galėtumėte sekti, kiek laiko ji ten šąla! Užšaldytos kavos pupelės išliks šviežios ir išsaugos savo skonį keletą mėnesių.Tik nepamirškite pupelių šaldiklyje!

Kokią kavą bepasirinktumėte, niekuomet nepamirškite, kad jai patinka būti tinkamai saugojamai, kad kuo ilgiau galėtų džiuginti savo nuostabiu aromatu ir skoniu.