1+1

Kavos pupelės

Filtrai

Rodyti:

Filtrai
Kaina
Gamintojas
Pieno sistemos tipas
Tipas
Tipas
Tipas
Tipas
Naudojamos kavos tipas
Ruošiami gėrimai
Kavos rūšis
Kavos ypatybė
Pupelių tipas
Valdymo tipas
Skrudinimo lygis
Kiekis
Kapsulių tipas
Skonio gidas
Kavos regionas
Kavos tipas
Girnų tipas
Spalva
Papildomos savybės
Kapsulių technologija
SCA reitingas
Apdorojimas
Kavamalės tipas
Serija
Serija
Serija
Serija
Serija
Serija
Serija
Serija
Vandens talpos dydis
Pupelių talpa
Kavinuko talpa
Puodelių pašildymo tipas
Talpa
Išsaugomi vartotojų profiliai
Kavos kiekis
Girnų konstrukcija
Išmanioji programėlė
Gėrimo porcijų kiekis
Pajungimas prie vandentiekio
Ypatybė
Gėrimo receptas
Kavos kapsulėje
Priežiūros priemonės tipas
Arabikos porūšis
Gėrimai su pienu
Prekių ženklai
Pieno talpos dydis
Porcijos dydis
Rekom. puod. skaičius per dieną
Rūšis
Skirta
Tinka
Paruošimo būdas
Kofeino pašalinimo metodas
Šokolado tipas
Produktų tipas
Kavos aparatas naudoja
Grupių skaičius
Girnų plotis
Kam skirta
Programuojamas malimo laikas
Porcijų pasirinkimas kavoms su pienu
Porcijų pasirinkimas juodai kavai
Išsaugomi vartotojų receptai
Integruota kavamalė
Šilumos palaikymas iki
Šokolado rūšis
Ciklų skaičius
Manometras
PID temperatūros valdiklis
Pupelių talpų skaičius
Atskiras karšto vandens antgalis
Ekranas
Funkcijos
Medžiaga
Produktų kiekis rinkinyje
Akcija

Kiek kavos puodelių galima pasigaminti iš 1kg kavos pupelių?

Vienai kavos porcijai, dažniausiai yra sunaudojama nuo 8 iki 12 g kavos, todėl vidutiniškai skaičiuojama, kad iš 1 kg galima pagaminti apie 100 puodelių. Šis kiekis gali skirtis nuo pasirinkto kavos stiprumo, t.y. sumalamos kavos kiekio.

Ar šis komentaras naudingas?
Skaityti daugiau Rodyti mažiau

Ar skrudinimas daro įtaką kavos skoniui?

Renkantis kavą rekomenduojame atkreipti dėmesį į skrudinimo lygį. Šis pupelių apdorojimo būdas itin svarbus ir gali skonius atskleisti, subalansuoti arba... sugadinti. Šviesaus skrudinimo kavą rinkitės tuo atveju, jei norite pažinti tikrąjį, iš gamtos atkeliavusį skonį. Dažniausiai šviesiai skrudinamos itin aukštos kokybės kavos pupelės, nes norima jų skonį paryškinti bei parodyti visas geriausias savybes.

Vidutinis skrudinimas populiariausias mišiniuose, kai siekiama subalansuoti skonį iš skirtingų rūšių arba skirtinguose regionuose užaugintų pupelių. Tamsus skrudinimas gali suteikti tamsią spalvą ir šokoladinį kartumą, todėl itin tinkamas itališko, belgiško, prancūziško tipo kavų mišiniams. Visgi, tamsaus skrudinimo nereikėtų painioti su sudeginta produkcija. Stipriai aliejingos ir aitrų kvapą turinčios kavos pupelės neturi nieko bendro su kokybišku tamsiu skrudinimu. Tokios produkcijos galima rasti itin žemomis kainomis, deja jų skonis nėra malonus.

Ar šis komentaras naudingas?
Skaityti daugiau Rodyti mažiau

Kokią įtaką kavai turi kilmės šalis?

Verta paminėti, kad geriausios sąlygos kavos auginimui yra ties pusiauju, todėl šalių skaičius, kur galima rasti kavos plantacijas - labai ribotas. Angliškai ši pasaulio dalis vadinama “Coffee Belt” (Liet. „Kavos diržas”). Vis dėlto, pagal dirvožemio ir klimato ypatumus, vietiniai augintojai pasirenka daugiausia derliaus duodančias augalų rūšis (pasaulyje egzistuoja net apie 150 Arabikos rūšių, Robustos - apie 50). Dėl šios priežasties kiekviename regione kava yra vis kitokia. Pvz.: Iš skirtingų Amerikos regionų kilusi kava pasižymi pakankamai universaliu skoniu. Didžioji dauguma turi mažai rūgštelės (vaisiškumo), jose dominuoja riešutų poskonis, gali jaustis lengvas aitrumas, gėlių aromatai. Taip pat verta paminėti, kad Brazilijoje auginama didžiausia dalis viso pasaulio kavos, todėl būtent iš šios šalies kilusi kava laikoma klasikinio skonio standartu.

Afrikos regionuose auginama kava yra vaisiškesnė, joje galima jausti lengvą ar ryškesnę rūgštelę. Ši kava yra vidutinio intensyvumo ir ypač mėgstama kavos gurmanų. Ryškiausia šio regiono kava dažnai būna kilusi iš Etiopijos, tad norėdami susipažinti su šio krašto skoniais rinkitės būtent šios šalies kavą.

Tuo tarpu Azijoje auginama kava dažniausia būna pati „sunkiausia“. Pagaminta ji būna tamsios, sodrios spalvos, o poskoniai ilgai išlieka burnoje. Dominuojančios natos – šokoladas, prieskoniai, galima jausti netgi žemės ar medienos aromatus. Pavyzdžiui, Sumatros regione užauginta kava tiek dėl kilmės regiono, tiek dėl specialaus vietinio apdorojimo būdo beveik neturi rūgštelės. Joje juntamas rudasis cukrus, cinamonas, karamelė. Jei mėgstate klasikinį kavos skonį - Sumatroje užauginta kava gali tapti jūsų lengva pradžia pažintyje su rūšinėmis kavomis.

Ar šis komentaras naudingas?
Skaityti daugiau Rodyti mažiau

Kaip atskirti kokybišką kavą?

Aukščiausios kokybės kava dažniausiai yra skrudinama šviesiai. Todėl jos atspalviai visuomet bus švelniai rusvi. Aukštos kokybės pupelės bus klasikinės formos, sveikos, be didesnių pažeidimų. Aromatas visuomet bus malonus ir primenantis apie natūralius, gamtoje esančius kvapus – gėlės, vaisiai, mediena, žemė.

Tuo tarpu žemos kokybės pupelės būna aliejingos, gali jaustis drėgmės, pelėsio kvapas. Prie nekokybiškos kavos priskiriamos ir sudegintos pupelės. Jos turi aitrų skonį ne tik atidarius pakuotę, bet ir pasigaminus kavą. Tik nekokybiškoje kavoje kartu gali jaustis ir kartumas, ir nemalonus rūgštumas. Šis, apdorojimo metu, į kavą atkeliavęs rūgštumas neturi nieko bendro su vaisine laimo, aviečių, spanguolių ar kitų vaisių ir uogų rūgštele.

Ar šis komentaras naudingas?
Skaityti daugiau Rodyti mažiau

Kuo ypatingos rūšinės kavos pupelės?

Rūšinėmis (ang. Specialty) kavomis yra vadinamos kavos pupelės, turinčios SCA (Specialty Coffee Association) išduotą sertifikatą. Šis dokumentas išduodamas tiems kavos augintojams, kurie užtikrina itin kokybišką pupelių auginimą, derliaus rinkimą, apdorojimą ir galutiniame rezultate tobulai subalansuotus skonius ir aromatus. Tokios pupelės visuomet bus taisyklingos formos, sausos (ne aliejingos), kvapnios. Šiai kavų kategorijai priklauso tik tos kavos, kurios surenka daugiau nei 80 vertinimo balų. Pvz. „Ethiopia Burtukaana“  yra įvertinta net 88 balais, o „Kenya Kariru“ – 87,5. Prie rūšinių kavų taip pat gali būti priskiriamos riboto leidimo, ypatingomis sąlygomis užauginta, surinkta ar apdorota kava. Viena iš tokių kavų „Kivu“ yra išskirtinė tuo, jog yra auginama tik prie Kivu ežero, Kongo demokratinėje respublikoje. Įspūdinga auginimo vieta taip pat pasižymi „Blue mountain“ kava. Šios kavos uogų krūmai auga kalnuotoje vietoje, todėl jų derliaus surinkimas yra itin sudėtingas. Be to būtent „mėlynųjų“ kalnų statusą įgauna tik ta kava, kuri auga ne žemiau 910 m virš jūros lygio. Augdama tokiomis sąlygomis ši kavos rūšis pasižymi ypatingu skoniu ir yra labai vertinama kavos gurmanų. Dėl unikalaus apdorojimo būdo, viena brangiausių kavų pasaulyje yra laikoma „Kopi Luwak“ kava. Šiai kavai daug svarbesnis sąžiningos ir gyvūnams saugios prekybos sertifikatas, nei bet kokie kokybės įrodymai. Tad net ir neturėdama aukščiausio įvertinimo, „Kopi Luwak” yra priskiriama rūšinei, riboto leidimo kavai.

Ar šis komentaras naudingas?
Skaityti daugiau Rodyti mažiau

Kas yra Arabika ir Robusta?

Tiek Arabika, tiek Robusta yra kavos pupelių rūšys.

Arabikos rūšies kavos pupelės pasižymi intensyvesniu skoniu, vaisiškumu, bei natūraliai savyje turi saldumo. Tuo tarpu Robusta rūšies kavos pupelės yra kartesnio skonio ir turi net iki 2 kartų daugiau kofeino. Dėl didelio kofeino kiekio, Robustos uogų nepuola kenkėjai, todėl jas užauginti yra šiek tiek lengviau.

Arabikos kava yra itin populiari. Tačiau vis dažniau į pupelių mišinius yra dedama Robusta. Tinkamai subalansavus skonius, iš šių dviejų rūšių galima išgauti puikią kavą, turinčią kepintos karamelės ar juodojo šokolado kartumo, tamsią spalvą ir ypač tinkančią gėrimams su pienu.

Ar šis komentaras naudingas?
Skaityti daugiau Rodyti mažiau

Kaip išsirinkti kavos pupeles?

Norint atrasti mėgstamą kavą, reikėtų atsakyti į klausimą – kokia kava jums yra skaniausia? Ar mėgstate lengvą, bet vaisišką rūgštelę ar stiprų, gal net šiek tiek kartoką skonį? O gal norite tiesiog pačios paprasčiausios juodos kavos? Ar visgi gardinsite ją pienu?

Paminėsime, kad kavos skoniui įtaką turi keli faktoriai:

§  PUPELIŲ RŪŠIS: Arabika bus švelnesnė, šiek tiek saldesnė, aromatingesnė. Tuo tarpu mišiniai su Robusta bus kartesni, tvirtesnio skonio ir turės daugiau kofeino.

§  KILMĖS ŠALIS: Priklausomai nuo kilmės šalies, kavoje gali skirtis dominuojantys skoniai ir aromatai. Šalis, kurioje yra užauginta kava itin aktuali renkantis aukštos kokybės kavą, kurioje daugiausia natūralių, iš gamtos atkeliavusių skonių.

Garbingą vietą kavos pasaulyje užima pupelių mišiniai. Juose gamintojai stengiasi atrasti pačias geriausias skirtingų kavos pupelių kombinacijas ir tinkamai parinkus skrudinimo sąlygas - išgauti subalansuotą skonį.

§  SKRUDINIMAS: Šviesus skrudinimas padeda išlaikyti natūralų kavos skonį - švelnų vaisiškumą, aromatus ir šviesiai rudus pupelių atspalvius. Kuo skrudinimo lygis aukštesnis, tuo kava tampa tamsesnė, tvirtesnės struktūros ir kartesnė.

Jei vis dėlto, sudėtinga išsirinkti kavą pagal aprašyme nurodytą informaciją, visuomet galite užsukti į mūsų parduotuves. Nuolat keičiame kavas, kuriomis vaišiname savo klientus, tad kiekvieną mėnesį galite susipažinti vis su kitokia kavos pupelių rūšimi.

Ar šis komentaras naudingas?
Skaityti daugiau Rodyti mažiau

Apie kavos pupeles 

Kavos draugai žino, kad skaniausia kava ruošiama iš šviežiai sumaltų kavos pupelių. Būtent todėl, norint mėgautis gera kava namuose, siūlome rinktis kavą pupelėmis ir kiekvienam kavos puodeliui ją malti atskirai. „Kavos draugo“ asortimente esančios kavos pupelės – tai kruopščiai atrinkti skoniai, maloniai nustebinantys net ir išrankiausius kavos gurmanus. 

Arabika ir robusta – kuo jos skiriasi? 

Kavos rinką šiandien lemia dvi pagrindinės, tiesa, ir populiariausios kavos rūšys: arabika ir robusta. Abi kavos rūšys skiriasi ne tik forma, bet ir kofeino kiekiu, skoninėmis savybėmis. Apie jų skirtumus pasakojame šiek tiek išsamiau:

Arabikos kavos pupelės:

Šios kavos pupelės išsiskiria pailga forma ir viduryje esančiu išlenktu grioveliu. Arabikos kavos pupelių skonis švelnesnis nei robustos: vyrauja vaisiškumas, saldumas, galima pajusti švelnią rūgštelę. Kava, paruošta iš šių pupelių, turi mažiau kofeino. Be to, arabikos kavos pupelės ypač rekomenduojamos filtruotai kavai ruošti.

Asortimente rasite ne vieną kavą, kurią sudaro 100 % arabikos kavos pupelės. Tai: „Kavos draugo“ Caprisette „Professional“ kava, Charles Liégeois kava, Parallel kavos serija, visos rūšinės kavos – Ethiopia Burtukaana, Guatemala La Hermosa, Kenya Kariru…

Robustos kavos pupelės:

Šių kavos pupelių viduryje esantis griovelis yra tiesus, o kavos skonis daug intensyvesnis nei arabikos. Iš šių pupelių paruošta kava turi dvigubai daugiau kofeino, skonis gali priminti grūdus. Tiesa, 100 % robustos asortimente nerasite. Šios kavos pupelės dažniau sutinkamos mišiniuose kartu su arabika, tokiu būdu sukuriant skonių balansą, ypač tinkantį su pienu ruošiamoms kavoms.

Robustos ir arabikos kavos mišiniai asortimente: klientų numylėtine tapusios „Kavos draugo“ Caprisette kavos serijos „Belgique“ ir „Fragrante“ kavos pupelės.

Kas yra rūšinė kava?

„Kavos draugo“ atrinktame kavos pupelių asortimente rasite ne tik arabikos ir robustos mišinius ar 100 % arabikos kavą, bet ir gausų kruopščiai atrinktų rūšinių kavų pasirinkimą. Tik pirmiausia, trumpai papasakosime, kas iš tiesų yra rūšinė kava, kodėl ji vadinama rūšine, bei atskleisime, ką rasite mūsų nuolat pildomoje rūšinių kavų lentynoje.

Rūšine kava (angl. Specialty) vadinamos kavos pupelės, turinčios Rūšinės kavos asociacijos (Specialty Coffee Association – SCA) išduotą sertifikatą. Šis dokumentas išduodamas kavos augintojams, užtikrinantiems itin kokybišką pupelių auginimą, derliaus rinkimą, apdorojimą ir galutiniame rezultate – tobulai subalansuotus skonius bei aromatus. Tokios kavos pupelės visuomet bus taisyklingos formos, sausos ir kvapnios. Dažniausiai rūšinių kavų kategorijai priklauso tik tos kavos, kurios surenka  daugiau nei 80 vertinimo balų. Pavyzdžiui, asortimente esančios Ethiopia Burtukaana kavos pupelės įvertintos 88 balais, o Kenya Kariru – 87,5.

Riboto leidimo rūšinės kavos

Kai kurios iš rūšinių kavų yra itin ypatingos. Augančios tik tam tikroje vietovėje, pasižyminčios nedideliu derliumi ir su niekuo nesumaišomu skoniu. Tokių kavų pasiūla – labai maža, o paklausa – milžiniška. Taip yra ir su Jamaikos Blue Mountain kava, kurią turi “Kavos draugas”. Ši kava auga tik Jamaikos Mėlynųjų kalnų apylinkėse, ne žemiau nei 910 metrų virš jūros lygio. Dėl ypatingų klimato sąlygų ir dirvožemio, šios kavos pupelės įgauna unikalų skonį bei aromatą ir yra ypatingai vertinama kavos gurmanų.

Kavos pasaulio delikatesas

Tai Kopi Luwak kavos pupelės. Ši kavos rūšis kilusi iš Indonezijos ir yra žinoma dėl unikalios savo kilmės istorijos. Kopi Luwak kavos pupelės renkamos iš palminio musango ekskrementų. Tuomet jos kruopščiai išvalomos, nuplaunamos ir apdorojamos tradiciniais kavos apdirbimo būdais. Nors toks kavos apdorojimas neįprastas, būtent jis suteikia gėrimui savitą prieskonį. Dėl natūralios musango virškinamajame trakte įvykusios fermentacijos, kava netenka savo kartumo, todėl jos skonis – ypatingai sodrus. Kopi Luwak aromate užuosti galima žemę, laukines džiungles, riešutus bei šokoladą. Riboto leidimo ir ypač reta kavos rūšis asortimente – viena brangiausių. Neretai pasitaiko bandančių suklastoti šią kavą. Tikroji Kopi Luwak kava visada yra pažymėta kavos kilmę patvirtinančiais sertifikatais. Šios kavos ieškokite ir “Kavos draugo” kavų asortimente.

Kavos auginimo regiono įtaka gėrimo skoniui

Sakoma, kad geriausios sąlygos kavos auginimui yra ties pusiauju, todėl šalių skaičius, kuriose galima rasti kavos plantacijas – labai ribotas. Angliškai ši pasaulio dalis yra vadinama Coffee Belt (liet. „Kavos diržas“). Vis dėlto, pagal dirvožemio ir klimato ypatumus vietiniai kavos augintojai renkasi daugiausiai derliaus duodančias augalų rūšis. Turbūt nustebsite, tačiau pasaulyje egzistuoja net apie 150 arabikos kavos rūšių, o robustos – apie 50.  Būtent todėl kiekviename regione kava pasižymi skirtingomis skoninėmis ir aromatinėmis savybėmis. Štai keli pavyzdžiai, kaip skiriasi skirtinguose regionuose auginamos kavos pupelės:

Centrinė Amerika:

Šiame regione auginamos kavos pupelės pasižymi subtilia vaisine rūgštele. Gvatemaloje auginamos kavos skonyje skleidžiasi obuolių rūgštelė, o Meksikoje auginamoje kavoje ryškiau galima pajusti vyšnių rūgštelę. Centrinėje Amerikoje užaugintos kavos skonyje taip pat galima pajusti rudojo cukraus saldumą, švelnias šokolado ar kepinių natas. Tai bene labiausiai subalansuotu aromatu pasižyminti kava visame pasaulyje.

Norintiems paragauti Centrinėje Amerikoje augintos kavos ir pajusti skirtumą, asortimente ieškokite šių pavadinimų: Caprisette „Belgique“, Mokito „Bianco“, „Parallel 36“, „Guatemala La Hermosa“, „El Salvador Santa Petrona“, „Nicaragua Maragogype“.

Pietų Amerika:

Kavos pupelės, auginamos Pietų Amerikoje, išsiskiria saldžia rūgštele ir ryškiai juntamu karameliniu saldumu. Skonyje taip pat galima pajusti ir riešutų poskonius. Būtent šios kavos skonių natos yra itin vertinamos pasaulio kavos gurmanų. Vis dėlto, ne šiaip sau Brazilijoje auginamos kavos pupelės laikomos klasikinio skonio standartu.

Norintiems paragauti Pietų Amerikos plantacijose augintos kavos, asortimente dairytis reikėtų šių pavadinimų: Charles Liégeois „Magnifico“, Café Natura „Espresso“, Redbeans „Gold Label Organic“.

Afrika: 

Afrikoje auginamos kavos pupelės yra vaisiškesnės, todėl skonyje galima pajusti ryškesnę rūgštelę nei kavos, augintos Amerikoje. Šiame regione auginama kava  taip pat pasižymi sodriu saldžiųjų uogų ar citrusų, gėlių aromatu. Pastarieji priklauso nuo kavos apdirbimo būdo. Būtent Etiopija garsėja ne tik kavamedžių, bet ir kavos pupelių apdirbimo metodų įvairove. Tačiau apie tai – šiek tiek vėliau.

Norintiems namuose ragauti Afrikoje augintą ir apdirbtą kavą, asortimente ieškoti reikėtų šių pavadinimų: „Parallel 12“, „DR Congo Kivu“, „Ethiopia Yirgacheffe“, „Ethiopia Shakisso“, „Ethiopia Burtukaana“,  Charles Liégeois „Kivu“.

Azija:

Sakoma, kad Azijoje auginama kava yra pati „sunkiausia“. Tai tamsi kava, išsiskirianti itin ilgai burnoje išliekančiais poskoniais. Skonyje dominuoja juodojo šokolado natos, prieskoniai, turintys išlavintus receptorius gali pajusti net žemės ar medienos aromatus. Lengvai pažinčiai su šio regiono kava, kavos draugai siūlo rinktis Sumatros regione augintas kavos pupeles. Šios kavos pupelės apdorojamos specifiškai, todėl paruoštame gėrime ryškiau juntami cukraus, cinamono ir karamelės poskoniai.

Norintiems pažinti tikrąjį Azijoje augintos kavos skonį, asortimente siūlome dairytis šių pavadinimų: „Parallel 17“, „Indonesia Kopi Luwak“, „Papua New Guinea Sigri“, „Indonesia Sumatra“, Charles Liégeois „Venezia Corsato“.

Kavos pupelių apdorojimas – kuo tai susiję su gėrimo skonio savybėmis?

Jau užsiminėme, kad kavos skoniui itin daug įtakos turi pupelių apdorojimo metodai. Vyrauja du pagrindiniai kavos apdorojimo būdai: natūralusis ir drėgnasis. Žemiau pateikiame šių metodų skirtumus ir kavoje išryškinamas skonių bei aromatų savybes.

  1. Natūralusis kavos apdirbimo būdas

Apdirbant kavą natūraliuoju būdu, kavos pupelę apgaubusi uoga yra sudžiovinama dar prieš ją išimant. Taip apdorota kava išsaugo daugiau cukraus, todėl yra saldesnė, o jos “kūnas” tirštesnis.

  1. Drėgnasis kavos apdirbimo būdas

Kavą apdorojant drėgnuoju būdu, kavos uoga yra nulupama nuo kavos pupelės per 12 valandų nuo nuskynimo ir talpinama vandens rezervuare. Šiuo būdu apdorota kava turi itin “švarų” skonį, todėl lengviau galima įvardyti vyraujančias skonių natas. Drėgnuoju būdu apdirbta kava dažnai yra vaisiškesnė, skonyje – daugiau rūgštelės.

Skrudinimo įtaka skoniui: nuo šviesaus iki tamsaus

Kavos draugai primena, kad renkantis kavą, kavos pupelių skrudinimo lygis skoniui turi itin daug reikšmės. Ši pupelių apdorojimo dalis gali padėti išryškinti kavos skonius, subalansuoti juos arba… sugadinti. Kokius skonius atskleidžia ir kuo skiriasi kava priklausomai nuo skrudinimo lygio, aprašome išsamiau: 

Vidutinis šviesus:

Tai labai lengvas skrudinimas, padedantis išryškinti natūralų kavos skonį. Šviesiai skrudinta kava padeda atsiskleisti iš gamtos atėjusioms skonio savybėms, todėl skonyje galima pajusti daugiau vaisiškumo nei kitose, stipriau skrudintose kavose. 

Asortimente šviesiai skrudintos kavos pupelės yra šios: Goat Story „Kenya Ndaroini“ , Fucking Strong Coffee „Kenya“, Bialetti „Venezia bar“

Vidutinis:

Šis skrudinimo lygis populiariausias ruošiant kavos pupelių mišinius, tačiau lygiai taip pat naudojamas ir skrudinant rūšines kavos pupeles. Vidutinio skrudinimo kava dažnai pasižymi saldesniu skoniu, todėl yra mėgstama tiek juodos kavos gerbėjų, tiek geriančių desertines pieniškas kavas.

Asortimente vidutinio skrudinimo kavos pupelės yra šios: „Parallel 36“, Mokito „Aromatico“, „Parallel 12“, „Parallel 17“, Charles Liégeois „Mano Mano“,  taip pat beveik visos rūšinės kavos pupelės.

Tamsus:

Tai stipriai skrudintos kavos pupelės, išsiskiriančios sodria tamsia spalva ir lengvu žvilgesiu. Nesumaišykite jo su aliejingomis ir perskrudintomis pupelėmis. Tamsaus skrudinimo kavos paviršiuje susidaro plonas karamelės sluoksnis, o perskrudintos pupelės tampa aliejingos ir skleidžia aitrų kvapą, tad su kokybišku skrudinimu tai neturi nieko bendra. Tamsaus skrudinimo kavos pupelės pasižymi sodriu šokolado kartumu, todėl dažnai naudojamos itališko ar prancūziško tipo kavos mišiniams.

Asortimente tamsiu skrudinimu apdirbtos yra šios kavos: „DR Congo Kivu“, Charles Liégeois „Mano Mano Puissant“.

Gera kava turi būti šviežia

Kavos draugai namams pirmiausia visuomet rekomenduoja rinktis kavos pupeles vietoj maltos kavos. Nors tai nėra dažnai akcentuojama, malta kava galioja trumpiau, o dėl greitesnio oksidacijos proceso greičiau praranda ir savo aromatingumą bei skonines savybes. Būtent todėl sakome, kad geriausia kava yra sumalta šviežiai – kiekvienam kavos puodeliui atskirai. Tokiu principu veikia ir automatiniai kavos aparatai, tai rekomenduojame daryti visiems, namuose norintiems mėgautis kokybiška ir gardžia kava.

Pasirinktas kavos pupeles sumalti rekomenduojame naudojantis šiam darbui skirtomis elektrinėmis kavamalėmis arba rankiniais kavos malūnėliais. Šviežiai malta kava visuomet kvepia sodriau, tad namus užpildys malonus ką tik sumaltos kavos aromatas.

Klientų favoritai ir mūsų rekomendacijos

Net ir išsami pažintis su kavos pupelėmis nepadėjo išsirinkti? Žemiau pateikiame kelias klientų jau pamėgtas kavas:

* Caprisette „Fragrante“ kavos pupelės;

* Caprisette „Belgique“ kavos pupelės;

* Charles Liégeois „Magnifico“ kavos pupelės;

* „Indonesia Sumatra“ kavos pupelės;

* „Nicaragua Maragogype“ kavos pupelės.

Atraskite skirtingus kavos skonius ir mėgaukitės jais kasdien savo namuose.

Skaityti daugiau