TOP kavos pasiūlymas

Malta kava

Filtrai

Rodyti:

Filtrai
Kaina
Gamintojas
Pieno sistemos tipas
Tipas
Tipas
Tipas
Tipas
Naudojamos kavos tipas
Ruošiami gėrimai
Kavos rūšis
Kavos ypatybė
Pupelių tipas
Valdymo tipas
Skrudinimo lygis
Kiekis
Kapsulių tipas
Skonio gidas
Kavos regionas
Kavos tipas
Girnų tipas
Spalva
Papildomos savybės
Kapsulių technologija
SCA reitingas
Apdorojimas
Kavamalės tipas
Serija
Serija
Serija
Serija
Serija
Serija
Serija
Serija
Vandens talpos dydis
Pupelių talpa
Kavinuko talpa
Puodelių pašildymo tipas
Talpa
Išsaugomi vartotojų profiliai
Kavos kiekis
Girnų konstrukcija
Išmanioji programėlė
Gėrimo porcijų kiekis
Pajungimas prie vandentiekio
Ypatybė
Gėrimo receptas
Kavos kapsulėje
Priežiūros priemonės tipas
Arabikos porūšis
Gėrimai su pienu
Prekių ženklai
Pieno talpos dydis
Porcijos dydis
Rekom. puod. skaičius per dieną
Rūšis
Skirta
Tinka
Paruošimo būdas
Kofeino pašalinimo metodas
Šokolado tipas
Produktų tipas
Kavos aparatas naudoja
Grupių skaičius
Girnų plotis
Kam skirta
Programuojamas malimo laikas
Porcijų pasirinkimas kavoms su pienu
Porcijų pasirinkimas juodai kavai
Išsaugomi vartotojų receptai
Integruota kavamalė
Šilumos palaikymas iki
Šokolado rūšis
Ciklų skaičius
Manometras
PID temperatūros valdiklis
Pupelių talpų skaičius
Atskiras karšto vandens antgalis
Ekranas
Funkcijos
Medžiaga
Produktų kiekis rinkinyje
Akcija

Kaip gaminama kava be kofeino?

Kofeinas - vandenyje tirpi medžiaga, todėl jo pašalinimas iš kavos yra labai paprastas ir natūralus. Žalios (neskrudintos) kavos pupelės yra išbrinkinamos. Tam naudojami garai ir vanduo. Vėliau aktyviosios anglies filtrų pagalba kofeinas lieka vandenyje, o išdžiovintos pupelės yra skrudinamos. Tiesa, galutiniame rezultate gali likti nedidelė dalis kofeino - iki 0,1 proc. (3 mg).

Svarbu paminėti, kad pats kofeinas yra beskonis ir bekvapis. Todėl jo pašalinimas iš kavos neturi didelės įtakos jos skoniui. Ieškantiems mėgstamiausios kavos be kofeino, reikėtų žinoti - kaip ir visos kitos kavos, jos gali būti užaugintos skirtingose šalyse, būti skirtingų rūšių ar skrudinimo lygių.

Ar šis komentaras naudingas?
Skaityti daugiau Rodyti mažiau

Kokią maltą kavą geriausiai dovanoti?

Jei žinote žmogaus, kuriam dovanojate kavą, pomėgius - tuomet kavą išrinkti bus kur kas lengviau. Galite rinkti pagal kilmės šalį arba dovanoti itin aukštos kokybės kavą. Tuo tarpu, jei turite mažiau informacijos ir norite, kad tiktų visiems - asortimente atkreipkite dėmesį, kad kavoje dominuotų saldumas, o ne rūgštelė. Itin mėgstami mišiniai universalioms dovanoms yra iš Amerikos ar Azijos regionų. Tuo tarpu kavos gurmanams dažniau parenkame Afrikoje augintas kavas ar turinčias ekologiškos kavos sertifikatą. Tokios kavos pasižymi vaisine rūgštele, yra ryškaus, išraiškingo skonio ir aromato.

Ar šis komentaras naudingas?
Skaityti daugiau Rodyti mažiau

Kaip išsirinkti maltą kavą?

Renkantis maltą kavą, rekomenduojama pagalvoti, ko iš jos tikitės ir kokias būdais ji bus gaminama. Kiekviena kava turi unikalius skonius, aromatus ir priklausomai nuo kavos rūšies, skrudinimo lygio, apdorojimo ir pagaminimo būdų gali atsiskleisti vis kitomis spalvomis. Pvz. užpilamai kavai rekomenduojama naudoti vidutinio skrudinimo ir vidutinio malimo kavą, nes tokiems tiršiams lengviau nusėsti puodelyje, o pilamo vandens temperatūra jos smarkiai nesudegins.

Tuo tarpu, jei maltą kavą naudosite pusiau automatiniame kavos aparate arba prancūziškame kavinuke, galite rinktis ir smulkesnį malimą. Ruošiant kavą šiais būdais naudojamas spaudimas, o tai reiškia, kad vanduo pro kavą prabėga pakankamai greitai, bet spėja pasisavinti aromatus ir skonius.

Gaminant gėrimus iš maltos kavos, reikėtų žinoti, kad kuo vanduo karštesnis - tuo daugiau kartumo gali atsiskleisti pačiame gėrime. Taip pat kuo malimas smulkesnis, tuo lėčiau vanduo teka per kavą. todėl kava bus intensyvesnė, aromatingesnė, sodresnė.

Jei dvejojate, kuri asortimente esanti kava labiausiai tinka jūsų mėgstamam ruošimo būdui, mūsų darbuotojai visuomet jums padės išsirinkti telefonu ar atvykus į artimiausią parduotuvę.

Ar šis komentaras naudingas?
Skaityti daugiau Rodyti mažiau

Apie maltą kavą 

Malta kava – jau iš anksto sumaltos kavos pupelės, paruoštos jūsų mėgstamam kavos ruošimo būdui. Labai patogu, nes nereikia sukti galvos dėl teisingo ir tolygaus kavos sumalimo – ji jau tobulai sumalta ir paruošta. Be to, malta kava – itin populiari dovana einant į svečius ar pas draugus. Jeigu, dovanodami kavos pupeles, visada rizikuojate susilaukti atsakymo – neturiu, kaip susimalti (nebent kartu dovanosite ir kavos malūnėlį), tai su malta kava tokios rizikos išvengsite. 

Kavos Draugas siūlo itin platų maltos kavos pasirinkimą. Skirtingų pasaulinių gamintojų ir vietinių skrudintojų, įvairių kavos pasaulio regionų, įvairaus skrudinimo ir malimo rupumo, ekologiška ar be kofeino, skirtingiems kavos paruošimo būdams paruošta – kiekvienas ras sau tinkamą ir skaniausią maltos kavos rūšį. Kad nepasimestumėte tarp skirtingų maltos kavos pavadinimų, renkantis maltą kavą siūlome atkreipti dėmesį į šiuos dalykus (šią informaciją dažniausiai rasite ant pačio kavos pakelio arba kavos aprašyme):

Žinomi kavos gamintojai bei vietiniai skrudintojai

Kavos Draugo kavos asortimente rasite tiek žinomų visame pasaulyje gamintojų maltos kavos, tiek ir vietinių skrudintojų maltų kavų. Savo ruožtu norime paskatinti drąsiai bandyti įvairiausias kavas – juk skonių pasaulis yra toks platus! Beje, dažnai nedideli vietiniai skrudintojai nustebina išskirtine kavos kokybe bei džiugina ypatingu kavos šviežumu. Todėl neprisiriškite prie žinomų jums pavadinimų – drąsiai nerkite į nežinomų jums pavadinimų ir skonių pasaulį. 

Kavos mišiniai ir rūšinės kavos

Jeigu esate kavos gurmanas ar tiesiog mėgstate ryškias skonines natas, rekomenduojame ieškoti rūšinės maltos kavos. Iš jos paruošta kava savaime yra tokia skani, kad jai nereikia jokių papildomų priedų – cukraus ar pieno. Ji pati itin turtinga savo skoniais. Ant tokios kavos pakelio bus parašyta Single origin, o geriausios iš jų dar ir turės pavadinimą Specialty. Tokios kavos gėrimas – tai lyg geriausio vyno degustacija. Jeigu mėgstate tiesiog subalansuoto skonio kavą arba dažnai derinate kavą su įvairiais kitais mėgstamais priedais (cukrumi, pienu, grietinėle), rekomenduojame rinktis kavos mišinius. Jie harmoningai derės prie pasirinktų priedų. 

Skirtingi kavos regionai 

Kavos iš skirtingų kavos regionų pasižymi skirtingu skoniu. Aišku, pasakyti, kad Afrikos ar Azijos kava būtinai turės būtent tokias skonines natas – tai reiškia itin susiaurinti to regiono kavos skonių paletę. Dažniausiai ji yra labai plati ir turtinga. Tačiau kaip bebūtų, tipinį profilį galima nustatyti. Todėl jeigu pamatysite ant kavos pakelio, kad kava yra iš Afrikos, Azijos, Centrinės ar Pietų Amerikos, turėkite mintyje, kad greičiausiai ji bus: 

Afrikos kava. Vaisiška, uogiška, gėliška. Turi saldžiarūgštį skonį. Primena aukščiausios kokybės arbatą ar vyną.  

Azijos kava. Dominuoja kartesnės, “sunkesnės” skoninės natos, primenančios pikantiškus prieskonius, šokoladą, tabaką, medieną. 

Pietų Amerikos kava. Subalansuoto skonio, natūralaus saldumo turinti kava, dažnai sutinkamos šokoladinės, riešutinės ir vaisinės natos. Mažiau rūgšti nei Afrikos kava ir švelnesnė nei Azijos kava. 

Centrinės Amerikos kava. Ryškaus skonio ir charakterio kava. Galima tikėtis įvairiausių skoninių natų: nuo tropinių vaisių iki įvairiausių riešutų. 

Šios žinios gali ypatingai padėti nuspėti kavos skonį vien tik iš kavos pakelio. 

Įvairūs kavos skrudinimo lygiai  

Kava gali būti paskrudinta daugiau ar mažiau – kokią įtaką tai turės kavos skoniui? Dažniausiai naudojama skrudinimo lygių skalė: šviesus, vidutinis šviesus, vidutinis, vidutinis tamsus ir tamsus. Tiesiog turėkite mintyje, kad kuo kava bus šviesesnio skrudinimo lygio, tuo ji bus vaisiškesnė, uogiškesnė ir turės malonų saldžiarūgštį skonį. Šviesesnio skrudinimo kavos labiau tinka filtriniams kavos ruošimo būdams arba tiesiog užpiltinei kavai. Kuo kava bus paskrudinta tamsiau, tuo ji bus kartesnė ir pasižymės daugiau šokoladinėmis, kavos likerio natomis. Tamsesnio skrudinimo kavos labiau tinkamos espresso kavos ruošimo metodams. 

Kodėl taip svarbu atkreipti dėmesį į maltos kavos malimo lygį? 

Vienas svarbiausių dalykų renkantis maltą kavą – maltos kavos sumalimo lygis. Kava gali būti sumalta labai smulkiai, smulkiai, vidutiniu rupumu, šiek tiek stambiau arba labai stambiai. Šie skritingi sumalimo lygiai yra pritaikyti skirtingiems kavos ruošimo būdams. Tai itin svarbu žinoti, nes jeigu nusipirksite itin stambaus malimo kavą ir norėsite ją paruošti per espresso kavos aparatą, gausite tiesiog drugną vandenėlį – kava bus nepakankamai smulkiai sumalta. Ir atvirkščiai – jeigu itin smulkiai sumaltą kavą naudosite filtriniam kavos paruošimo būdui – kava gali įgauti itin nemalonų, pernelyg kartų ar rūgštų skonį. Štai mūsų rekomendacija: 

Itin smulkus malimo lygis. Labiausiai tinka turkiškos kavos ruošimui. 

Smulkus malimo lygis. Espresso kavos ruošimo prietaisams: pusiau automatiniams ir automatiniams kavos aparatams. 

Vidutinis smulkus malimo lygis. Moka kavinukams. 

Vidutinis malimo lygis. Aeropress kavos ruošimo prietaisui ir filtrinėms kavavirėms. Gali tikti ir užpiltinei kavai.

Stambesnis nei vidutinis malimo lygis. Chemex kavinukui, užpiltinei kavai. 

Stambus malimo lygis. French Press kavinukams, šalto plikymo kavai, užpiltinei kavai. 

Tam tikram kavos ruošimo būdui pritaikyta malta kava 

Kad kavos mėgėjui palengvintų pasirinkimą, kavos gamintojai ir skrudintojai dažnai ant maltos kavos pakelio parašo, kokiam paruošimui būdui ji yra sumalta. Taigi, tiesiog skaitykite pateiktą informaciją. Turėkite mintyje, kad dažniausiai, jeigu ant maltos kavos pakelio pamatysite žodį espresso, 99 % atvejų ji bus skirta espresso kavos paruošimo būdui. Jeigu ant pakelio aiškiai nenurodytas nei malimo būdas, nei kavos paruošimo būdas, tai greičiausiai reikš, kad kava skirta filtriniams ir užpiltiniams kavos ruošimo būdams.

Maltos kavos šviežumas 

Dar vienas itin svarbus dalykas renkantis kavą ir ypatingai maltą kavą – jos šviežumas. Būtinai atkreipkite dėmesį, kada kava buvo skrudinta. Po kavos pupelių skrudinimo labai greitai prasideda oksidacijos procesas ir po truputį pradeda kisti kavos skoninės savybės, po sumalimo tai vyksta dar greičiau. Aišku, maltą kavą gamintojai supakuoja į sandarias, orui nepralaidžias pakuotes, bet vistiek procesas jau prasidėjęs. Kuo šviežesnė kava – tuo skanesnė. 

Ekologiška malta kava 

Vis didėjant dėmesiui ekologiškiems produktams, kavos augintojai stengiasi užtikrinti auginamos kavos ekologiškumą. Tą patvirtina įvairūs ekologiškumą patvirtinantys sertifikatai. Todėl pirkdami kavą, atkreipkite dėmesį, ar kava yra pažymėta ekologiškumą nurodančiu ženklu. Ekologiška kava ne tik užauginta nekenkiant aplinkai ir nenaudojant jokių cheminių trąšų, bet ir dažnai yra itin kokybiška. 

Malta kava be kofeino 

Netoleruojantiems kofeino, dėl įvairiausių priežasčių laikinai negalintiems vartoti kavos, arba tiesiog mėgstantiems pasimėgauti kavos skoniu vėlyvą naktį rekomenduojame rinktis maltą kavą be kofeino. Kavos Draugo asortimente rasite itin kokybiškų maltų kavų be kofeino, iš kurių kofeinas pašalintas natūraliu būdu. 

Kaip laikyti maltą kavą, kad ji kuo ilgiau išliktų šviežesnė? 

Atidarius maltos kavos pakelį, patariame maltą kavą kuo greičiau sunaudoti. Todėl geriausia pirkti maltą kavą nedideliuose pakeliuose (aišku, jeigu kavos gėrėjų yra nedaug). Malta kava labiausiai “bijo” oro, saulės spindulių ir drėgmės. Todėl geriausia būtų perpilti maltą kavą į nepermatomą, sandarų, galbūt netgi vakuuminį indą. O geriausias sprendimas – įsigyti specialų, kavai laikyti skirtą indą

Taigi, aptarėme svarbiausią su malta kava susijusią informaciją. Jeigu vis dar sunku išsirinkti maltą kavą, Kavos Draugo konsultantai su malonumu suteiks konsultaciją – rašykite ar skambinkite mums. 

Skaityti daugiau