Moka / Espresso kavinukai

Filtrai

Rodyti:

Filtrai
Kaina
Gamintojas
Pieno sistemos tipas
Tipas
Tipas
Tipas
Tipas
Naudojamos kavos tipas
Ruošiami gėrimai
Kavos rūšis
Kavos ypatybė
Pupelių tipas
Valdymo tipas
Skrudinimo lygis
Kiekis
Kapsulių tipas
Skonio gidas
Kavos regionas
Kavos tipas
Girnų tipas
Spalva
Papildomos savybės
Kapsulių technologija
SCA reitingas
Apdorojimas
Kavamalės tipas
Serija
Serija
Serija
Serija
Serija
Serija
Serija
Serija
Vandens talpos dydis
Pupelių talpa
Kavinuko talpa
Puodelių pašildymo tipas
Talpa
Išsaugomi vartotojų profiliai
Kavos kiekis
Girnų konstrukcija
Išmanioji programėlė
Gėrimo porcijų kiekis
Pajungimas prie vandentiekio
Ypatybė
Gėrimo receptas
Kavos kapsulėje
Priežiūros priemonės tipas
Arabikos porūšis
Gėrimai su pienu
Prekių ženklai
Pieno talpos dydis
Porcijos dydis
Rekom. puod. skaičius per dieną
Rūšis
Skirta
Tinka
Paruošimo būdas
Kofeino pašalinimo metodas
Šokolado tipas
Produktų tipas
Kavos aparatas naudoja
Grupių skaičius
Girnų plotis
Kam skirta
Programuojamas malimo laikas
Porcijų pasirinkimas kavoms su pienu
Porcijų pasirinkimas juodai kavai
Išsaugomi vartotojų receptai
Integruota kavamalė
Šilumos palaikymas iki
Šokolado rūšis
Ciklų skaičius
Manometras
PID temperatūros valdiklis
Pupelių talpų skaičius
Atskiras karšto vandens antgalis
Ekranas
Funkcijos
Medžiaga
Produktų kiekis rinkinyje
Akcija

Apie moka kavinukus 

Moka kavinukas arba dar kitaip vadinamas itališkas kavinukas – vienas iš populiariausių kavos ruošimo įrankių. Sakome, kad net 9-iose iš 10 italų virtuvių rasite šį ikoniško dizaino kavos prietaisą, mėgstamą ne tik Italijoje, bet ir visame pasaulyje. Jo populiarumo priežastis: stilingas dizainas, kompaktiškumas, paprastumas ir intensyvaus skonio kava, ruošiama tiesiog savo namuose. 

Kavinukas sudarytas vos iš 3 dalių: apatinės dalies, skirtos vandeniui, per vidurį esančio metalinio filtro, į kurį dedama malta kava, ir viršutinės dalies, į kurią prasisunkia jau paruoštas gėrimas. Visa tai veikia labai paprastai: į apatinę kavinuko dalį įpilame vandens, į sietelį suberiame mėgstamos kavos, statome ant viryklės ir laukiame, kol užviręs vanduo prasisunkia per kavą į viršutinę kavinuko dalį. Kelios minutės ir skani kava jau paruošta! 

Trumpa kavinuko istorija 

Verta pažymėti, kad moka kavinuko istorija prasidėjo dar 1933 m. Italijoje, kai inžinierius Alfonso Bialetti su išradėju Luigi De Ponti pristatė šį namams skirtą inovatyvų kavos ruošimo įrankį kaip alternatyvą kavinėse veikiantiems espresso kavos aparatams. Kavos aparatai namams tuomet tebuvo tolima svajonė! Ir nors moka kavinukas neruošia klasikinės espresso kavos (nes ruošiant kavą naudoja vos kelių, o ne 8-9 barų slėgį), visgi paruoštos kavos intensyvumas priminė kavinėse ruošiamą espresso kavą. Būtent todėl kartais galime išgirsti ir kitą dažną jo pavadinimą – espresso kavinukas, o pats kavinukas net ir šiandien yra puiki alternatyva kavos aparatams

Pirmasis kavinukas buvo pavadintas Bialetti Moka Express vardu, o jo šiuolaikinę versiją (kuri, beje, labai mažai tepakito) turime ir šiandien savo asortimente. Įdomu pažymėti, kad nors įvairūs gamintojai ir stengėsi sukurti savo moka kavinukų versijas, visgi galima sakyti, kad Bialetti kompanija sugebėjo išlaikyti monopolį ir šiandien vienareikšmiškai geriausiai žinomi ir populiariausi yra būtent Bialetti moka kavinukai. Džiaugiamės bendradarbiaudami su Bialetti ir galėdami jums pristatyti platų kavinukų asortimentą. 

Geriausias moka kavinukas Jums: kaip išsirinkti? 

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad visi moka kavinukai yra vienodi, o skiriasi tik jų dizainas. Tačiau visgi tai nėra vienintelis ir pagrindinis skirtumas, į kurį verta atkreipti dėmesį. Kad galėtumėte išsirinkti būtent jums labiausiai tinkantį kavinuką, siūlome atsižvelgti į kelis kriterijus. 

Kiek kavos vienu metu gaminu? Moka kavinukų dydžiai yra skirtingi. Įsigyjant kavinuką reikia įvertinti, kiek kavos vienu metu planuojate ruošti. Dydžiai yra nusakomi puodelių skaičiumi – galite rinktis iš 2, 3, 4, 6, 9, 10 ir 12 puodelių kavinukų. Svarbu suprasti, kad čia minimas standartinis puodelio dydis yra apie 40-50 ml. Įsigiję 2 puodelių kavinuką paruošite 90 ml kavos arba 2 espresso porcijas. 3 puodelių moka kavinukas skirtas 130 ml kavos arba 3 espresso porcijoms. 4 puodelių – 190 ml / 4 espresso puodeliams. 6 puodelių – 270 ml arba 6 espresso porcijoms. 9 puodelių –  420 ml / 9 porcijoms. 10 puodelių – 460 ml / 10 porcijų ir didžiausias kavinukas yra skirtas 12 puodelių – 600 ml / 12 porcijų. Be jokios abejonės, gali kilti tokia mintis – geriau įsigyti didesnį kavinuką, nes juk visada galėsiu pagaminti ir mažiau. Deja, ši mintis yra klaidinga, nes maltai kavai skirto sietelio dydis yra proporcingas bendram kavinuko dydžiui, o kad teisingai pagamintumėte kavą, jį reikia pripildyti pilną. Tad rinkitės tokio dydžio kavinuką, kuris atitinka jūsų įprastinę vienu kartu ruošiamą porciją. 

Tradicinis moka kavinukas, pritaikytas indukcinei viryklei ar elektrinis? Rinkdamiesi kavinuką, būtinai atkreipkite dėmesį į jo tipą. Tradicinis moka kavinukas yra pagamintas iš aliuminio, tačiau jis nėra tinkamas indukcinėms viryklėms. Jeigu turite pastarąją, rinkitės indukcinėms viryklėms pritaikytus modelius. Šie yra pagaminti iš nerūdijančio plieno. Klasikos gerbėjai (indukcinei viryklei pritaikyti kavinukai yra truputį kitokios formos ir dizaino) gali įsigyti tradicinį aliumininį kavinuką ir naudoti specialų adapterį. Norintiems būti visiškai laisviems nuo įvairaus tipo viryklių ir turėti mobilų kavos ruošimo prietaisą, siulome elektrinį moka kavinuką. Šis turi patogų LCD ekranėlį, jūs galite netgi užprogramuoti kavos ruošimo laiką ir išlaikyti kavą karštą iki 30 minučių po paruošimo. 

Tradicinis ar patobulintas vožtuvas? Bialetti turi išleidę vieną modelį su kitokiu vožtuvu nei kiti – tai Bialetti Brikka kavinukas. Šis modelis specialaus vožtuvo dėka sudaro papildomą spaudimą – gaminama kava yra tirštesnė, susidaro standesnė kavos puta. Kai kurie moka kavinukų gerbėjai teigia, kad tokia kava yra ir aromatingesnė bei turi dar intensyvesnį skonį. Tačiau klasikos gerbėjai lieka ištikimi tradiciniam moka kavinukui su įprastu vožtuvu ir vertina truputį švelnesnį kavos variantą. 

Ikoniškas klasikinis dizainas ar stiliaus variacijos? Moka kavinukas visame pasaulyje atpažįstamas dėl savo išskirtinės formos, kuri tapo kavinuko firminiu ženklu. Šią formą yra išlaikiusi Bialetti Moka Express linija: aštuonkampė į aukštį siaurėjanti apatinė dalis, aštuonkampė į aukštį platėjanti dalis, juodas kamštelis ir išlenkta juoda rankenėlė. Tradicinė kavinuko spalva yra sidabrinė, bet yra ir kitų spalvų pasirinkimų: juoda bei raudona. Italijos garbei buvo išleistas itin populiariu tapęs kavinukas su Italijos vėliavos spalvomis – Bialetti Moka Express Italia. Kitos kavinukų linijos skiriasi nuo klasikinės savo forma, kamštelio ir rankenėlės dizainu, papildomais užrašais. Populiariausios iš jų: Fiametta, Rainbow, Lovers, indukcinėms viryklėms skirtos Venus, Musa, Induction. Atskirai norėtųsi išskirti ypatingos formos ir dizaino Mini Express kavinukus. Čia kava subėga ne į tiesiog įprastą viršutinę dalį, bet tiesiai į du puodelius. Šis kavinukas skirtas tikriems estetams, kurie nori pasimėgauti ir pačiu kavos ruošimo ritualu stebėdami, kaip gaminama kava.     

Sutaupykite įsigydami moka kavinuką su akcija! Kavos Draugas siūlo jums ne tik itin platų kavinukų asortimentą, bet ir nuolat pristato puikias akcijas. Ar šiuo metu turime kavinukams akciją, sekite čia

Populiariausi ir geriausiai įvertinti kavinukai. Jei kavinuką išsirinkti vis dar sunku, visuomet galite pasikliauti mūsų kavos mėgėjų bendruomene ir rikiavimo funkcijos pagalba pamatyti, kurie kavinukai šiuo metu yra populiariausi ir geriausiai įvertinti.

Ką verta papildomai įsigyti perkant moka kavinuką?

Ruošiant kavą moka kavinuku prireiks ne tik paties kavinuko, tačiau ir kitų priedų: be vienų tiesiog nepagaminsite kavos (pvz., be pačios kavos), o kiti pavers kavos gaminimo ritualą dar malonesniu arba jį papildys.  

Skani kava prasideda nuo…. Be jokios abejonės, skaniai kavai gaminti reikalinga kokybiška kava. Skaniausią rezultatą visada gausite iš šviežiai sumaltų kavos pupelių. Idealiausiai moka kavinuko ruošimo metodui tinka vidutinio ir vidutinio tamsaus skrudinimo kava. Ir nors tradiciškai moka kavinukui rekomenduojami kavos mišiniai, vis daugiau kavos mėgėjų drąsiai bando ruošti ir rūšinę kavą (mes taip pat ją rekomenduojame!). O norintiems sutaupyti laiko ir iš karto naudoti maltą kavą, siūlome Bialetti maltos kavos liniją, sukurtą specialiai moka kavinukams. Ši kava skiriasi nuo įprastos tuo, kad kavos mišiniai buvo sukurti atsižvelgiant į šio ruošimo metodo ypatumus bei sumalti būtent šiam būdui tinkamu rupumu.

Kavamalė. Norintiems pajusti kavos ritualo malonumą bei naudojantiems kavos pupeles, siūlome iš karto pagalvoti apie kavamalę. Čia jūsų pasirinkimai yra du: rankinė kavamalė arba elektrinė kavamalė. Daug išsamios informacijos bei patarimų, kaip išsirinkti tinkamiausią kavamalę, rasite čia. Kavą moka kavinukui rekomenduojame malti vidutiniu arba stambesniu rupumu. 

Gėrimų su pienu mėgėjams. Kadangi moka kavinuku ruošta kava yra itin artima espresso kavai, ji puikiai dera su pienu.  Taigi, jei esate pieniškų kavos gėrimų mėgėjas, vertėtų iš anksto pasirūpinti, kaip paruošite pieno putą. Čia jums pasitarnaus pieno plakikliai. Daugiau įdomios ir vertingos informacijos apie tobulos pieno putos paruošimą rasite čia.  

Skaniai kavai reikia ir „skanaus“ pateikimo. Malonu gerti skanią kavą, o dar maloniau tai daryti iš gražaus puodelio. Kviečiame išsirinkti: Kavos Draugo asortimente – žinomų kavos indų gamintojų dailiausi puodeliai. Priklausomai nuo jūsų mėgstamų kavos receptų, siūlome espresso puodelius, juodos kavos puodelius, cappuccino puodelius ar latte puodelius

Adapteris indukcinei viryklei. Be jokios abejonės, jeigu norite įsigyti tradicinį aliumininį moka kavinuką, tačiau planuojate jį naudoti ant indukcinės viryklės, jums prireiks adapterio

Nepamirškite apie keičiamas tarpines ir sietelį! Kad kavinukas veiktų sklandžiai ir gamintų skanią kavą, reguliariai reikia keisti tarpines ir sietelius. Atkreipkite dėmesį, kad jie skiriasi priklausomai nuo kavinuko tipo (aliuminio ar nerūdijančio plieno) ir dydžio. Mūsų asortimente rasite rinkinį aliumininiams kavinukams 3, 4, 6, 12 puodelių, indukcinio tipo kavinukams 3 ir 6 puodelių bei nerūdijančio plieno kavinukams 4 puodelių . 

O dabar belieka tik ruošti skanią kavą! Apie įvairius kavos ruošimo niuansus skaitykite mūsų straipsnyje „Kavos ruošimo gidas: Moka kavinukas“. Jame rasite moka kavinuko istoriją, tradicinį ir modernų kavos ruošimo gidą, įvairių patarimų skonio eksperimentams ir netgi įvairių kavos gėrimų receptų bei video. Apie kitus populiarius kavos plikymo būdus ir kavinukus skaitykite čia

Pabaigai

Tikimės, kad pavyko išsirinkti būsimąjį savo moka kavinuką. Jeigu dar liko abejonių ar klausimų, Kavos Draugo konsultantai su malonumu atsakys į visus su kavos ruošimo susijusius Jūsų klausimus. Paragauti kavos ir apžiūrėti moka kavinukų kviečiame į mūsų salonus.   

Skaityti daugiau