Kaip tinkamai nukalkinti kavos aparatą?

Indrė
Už gerą kavą namie
#Kava #Kavos aparatas #Nukalkinimas

Šiandien nusprendėme padėti Jums atlikti vieną iš kavos aparatų priežiūros procedūrų – nukalkinimą. Kavos aparatai, kaip ir visa technika, funkcionuoja geriausiai (šiuo atveju – tarnauja ilgai ir ruošia skanų gėrimą), jeigu juos tinkamai prižiūrime. Norime Jums suteikti žinių, padėsiančių visada mėgautis skaniausia kava ir apsisaugoti nuo nemalonių situacijų, kai dėl apkalkėjusios sistemos aparatas šio gėrimo nebegali paruošti, o ilgai neprižiūrimas gali sugesti nepataisomai

Kad viską atliktume teisingai ir patogiai, reikia žinoti keletą dalykų – kas kiek laiko reikia nukalkinti Jūsų aparatą, kokiomis priemonėmis geriausia tai atlikti ir kaip tinkamai tai padaryti. Tad viską pradedame iš eilės.

Siemens kavos aparatas. Kavos Draugas

Kada reikėtų atlikti nukalkinimą?

Aparatai, kurie turi (nurodyta techniniame pase arba instrukcijoje) funkciją, pranešančia apie reikalingą nukalkinimą, leis žinoti kada reikėtų atlikti šią procedūrą.

Kiti gali šios funkcijos ir neturėti, tuomet rekomenduojama nukalkinti aparatą kas 200-300 puodelių kavos. Sekti išgertus puodelius tikrai nėra būtina, daug lengviau paskaičiuoti, kiek per dieną išgeriate kavos ir pažiūrėti, kada reikėtų atlikti nukalkinimą.

Jeigu nesate tikri, ar kavos aparatas pats praneš, kada reikia atliktį šią procedūrą – kreipkitės, mes, Kavos Draugai, visuomet pasiruošę padėti! 🙂

Kokias nukalkinimo priemones naudoti?

Skirtingų aparatų gamintojai turi skirtingas valymo priemones. Rekomenduotina naudoti to gamintojo priemones, kurios nurodytos naudojimosi instrukcijoje. Kiekvieno gamintojo tablečių, skysčių ar miltelių gaminimo specifika (taigi ir koncentracija) yra skirtinga. Kavos aparatas bus nustatytas taip, kad naudotų būtent nurodyto gamintojo priemonę.

Nenaudokite priemonių, neskirtų kavos aparatams! Kavos aparatų sistemoje esantys vandens vamzdeliai nepritaikyti kitoms valymo priemonėms. Jos gali ne tik tinkamai neišvalyti sistemos, jai pakenkti, bet ir sugadinti ruošiamos kavos skonį… Pripažinkim – niekas nenori gerti acto skonio kavos.

Kaip atlikti nukalkinimą?

Jeigu aparatas pranešė, jog jam reikalingas nukalkinimas, arba žinote, kad jis pagamino apie 200-300 puodelių kavos, sekite šiuos žingsnius:

  • Išjunkite aparatą.
  • Ištraukite vandens rezervuarą, jį praplaukite ir įpilkite vandens bei įdėkite (įpilkite) nukalkinimo priemonę. Reikalingas vandens kiekis nurodytas ant priemonės pakuotės ar instrukcijos. Naudojant tabletes ar miltelius – rekomenduojamas kambario temperatūros vanduo. Skystai nukalkinimo priemonei vandens temperatūra nesvarbi, nebent nurodyta kitaip.
  • Palaukite, kol tabletės ar milteliai ištirps.
  • Įdėkite vandens rezervuarą į aparatą ir jį įjunkite.

Tolimesni veiksmai priklauso nuo aparato funkcijų. Jeigu aparatas turi automatinį nukalkinimą, tai tiesiog įjunkite programą ir laukite, kol prietaisas pats atliks visą darbą. Jeigu tokios funkcijos nėra – sekite tolimesnius žingsnius:

  • Išleiskite vandenį iš aparato (paruoškite puodelį kavos… Be kavos).
  • Leiskite nukalkinimo priemonei atlikti savo darbą – palaukite ~15 minučių.
  • Paruoškite dar vieną puodelį. Palaukite ~10 minučių.
  • … Ir dar vieną. Dabar laukti nereikia tiek ilgai, užteks 5 minučių. Kartokite šį veiksmą tol, kol rezervuaras bus tuščias.
  • Išjunkite aparatą, išimkite vandens talpą, ją praplaukite, pripildykite vandeniu, tada paruoškite dar pora puodelių – kad prasiplautų sistema.
  • Už puikiai atliktą darbą pasiruoškite sau didelį puodelį kavos…

Kava. Kavos Draugas

 …Ir baigta! 🙂 Aparatas vėl paruoštas naudoti ir gaminti skaniausią gėrimą. Ši procedūra padeda išvalyti sistemą nuo kalkių, užtikrina aparato ilgaamžiškumą ir kavos skonį. Patariame pagalvoti, kada paskutinį kartą atlikote nukalkinimą ir siūlome, jei jau esate uždelsę, atlikti jį dabar. Nepamirškite savo kavos aparato ir jis nepamirš Jums ruošti pačios skaniausios kavos!